Tematy FAQ
Czy można stosować farby na każdej powierzchni ?

Tak, prawie w każdym wypadku odpowiedź brzmi tak. Każda farba może być stosowana na każdej powierzchni zawsze i kiedy powierzchnia ta została odpowiednio przygotowana i /lub zagruntowana przy pomocy podkładu do specyficznej przyczepności. Jeśli nie wykonamy podkładu przyczepności nie można zagwarantować dobrego przyklejenia do materiału. Niektóre nośniki takie jak metal, plastik, szkło, beton czy skóra, potrzebują podkład przyczepności. Inne nośniki nieregularne jak drewno, potrzebują podkład, aby zagwarantować gładką powierzchnie. Żeby upewnić się o dobrej przyczepności na innych nośnikach takich jak już istniejące farby, nie jest potrzebny podkład. Wystarczy delikatnie wyszlifować. W kategorii <<Podkłady>> znajdziesz wiele różnych podkładów.

Ile kosztuje dany produkt?

W celu uzyskania ceny danego produktu musimy wybrać, na stronie każdego produktu , uwarunkowanie i kolor. Wybieramy pod obrazkiem z rozwijającego się menu i w taki sposób cena zmienia się automatycznie.

Mogę zapłacić bez VAT ?

Ukazująca się cena zawiera wszystkie podatki. Jeśli łączysz się z kraju spoza Europy lub z kraju europejskiego z numerem wewnątrzwspólnotowym, cena w tym wypadku jest zwolniona z podatku. Po odłączeniu, cena pojawi się ponownie z wliczonym podatkiem.

Ile kosztuje wysyłka ?

Cenę wylicza strona.
W zależności od państwa, typu wybranej wysyłki ( Poczta, Chronopost lub TN ). Cena jest najniższa, ponieważ jest unikalna dla przesyłek od 100 g do 30 kg i obowiązuje również w przypadku produktów niebezpiecznych. W Szwajcarii koszty wysyłki są wyższe, ponieważ obejmują koszty celne (zalecamy dostawę we Francji ).

Jaki jest czas dostawy ?

24 h we Francji jeśli wysyłka realizowana jest przez Chronopost lub TNT
48 h dla listów MAX na Poczcie
24 / 48 h Belgia
7 dni do państw poza Europą

Możliwa jest wysyłka za granice ?

Wysyłamy paczki do wszystkich państw Europy. Uwaga : produkty łatwopalne są zabronione w samolotach, dlatego też nie możemy dostarczyć produktów łatwopalnych w departamentach i terytoriach zamorskich lub w krajach spoza Europy. W tym przypadku prosimy o nawiązanie z nami kontaktu, aby zaproponować Państwu rozwiązanie dotyczące wysyłki lub inne podobne produkty.

Czy istnieją specjalne ceny dla zawodowców ?

Jako producenci możemy zaoferować wspaniałe rabaty. Rabaty te są dostępne dla wszystkich, nie tylko dla zawodowców, ponieważ zależą one głównie od ilości, rodzaju produktu i częstotliwości zakupu. W przypadku ważnych zamówień można skontaktować się z nami przez adres email info@stardustcolors.com abyśmy mogli wysłać oferte danego produktu, koloru i ilości.

Ile farby potrzebuje do malowania mojego samochodu / przedmiotu ?

Wydajność każdej farby jest różna, jednak podawana jest na stronie produktu w L / m2. Co więcej, zależy od opakowania, ponieważ oferujemy niektóre farby z efektem w wersji czystej lub w wersji rozpuszczonej.

Czy aerozole zawierają taką samą ilość farby jak farba w puszce ?

Wypełniamy aerozole tą samą farbą. Jednakże, ilość aplikacji nie może być taka sama kiedy malujemy aerozolem czy pistoletem. Przede wszystkim, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że aerozole, choć są tańsze niż farby w puszkach, są mniej ekonomiczne : 300 ml spray zawiera tylko 100 ml farby + gaz.

Czy produkty StardustColors są kompatybilne z innymi produktami ?

Zazwyczaj, choć nie możemy tego zagwarantować całkowicie, wszystkie profesjonalne produkty, farby do karoserii czy przemysłu, są kompatybilne. Jeśli chodzi o farby karoserii, jeśli są wodne lub rozpuszczalne, są kompatybilne między sobą.
Jednakże, aby uniknąć reakcji lub błędów, zalecamy używanie naszej bazy bezbarwnych lakierów lub podkładów do podstaw i naszych lakierów bezbarwnych do samochodów do wykończenia.

W jakim kolorze tła muszę zastosować moją farbę ?

Większość naszych farb z efektami specjalnymi muszą być stosowane na konkretnym kolorze tła ( zazwyczaj biały lub czarny ) ponieważ są półprzezroczyste. Kolor tła jest różny w zależności od rodzaju efektu i też od odniesienia koloru. W każdej karcie produktu znajdziesz instrukcje do koloru tła i czasami ( w przypadku farb Diamentowych ) plik PDF z linkiem na czerwono do tabeli tła.

Jak sprawdzić opakowanie i instrukcje obsługi produktu, który chce kupić ?

Na stronie każdego produktu znajdziemy dostępne opakowania (do wyboru z rozwijającego się menu), szczegółowe instrukcje do aplikacji farby, wydajność i inne rady. Na wielu stronach danego produktu znajdziemy dokument PDF do ściągnięcia ( karty techniczne, karty bezpieczeństwa, rady...). Zalecamy do ściągnięcia i przeczytania.

Czy stosujemy farby w StardustColors ?

Nasza firma jest producentem i dystrybutorem farb. Do zastosowania ich należy skontaktować się z malarzem karoserii lub przemysłu. Na naszej stronie znajdziesz kartę aplikatorów sklasyfikowanych według działu.

Jaką dyszę pistoletu muszę użyć do mojej farby czy lakieru bezbarwnego ?

Zazwyczaj większość farb, które oferujemy, można aplikować z dyszą od 1,0 do 1,5 mm .

Nasze farby można również używać za pomocą aerografu ( dysza od 0,5 mm na przykład) z odpowiednim rozpuszczeniem.

Farby wodne można stosować na skórze ?

Farby wodne nie są kosmetyczne i nie należy ich stosować na skórze.

Macie dystrybutorów ?

Nie, poza departamentami i terytoriami zamorskimi, dystrybuujemy farby sami.

Można dystrybuować produkty StardustColors ?

Tak, we Francji, w Europie i nawet zagranicą.
> We Francji i Europie : bez wyłączności, bez konieczności zapasów, z minimalnym rocznym zamówieniem, z dyskontem od 30 do 50 % w zależności od ilości.
> Poza Europą : wyłącznie. Warunki zakupu zapasów z żeglugi morskiej. Rabat w wysokości 40 – 50 %.

Menu

Top