Nasze kategorie

NIEZBĘDNY

Lakier Lustrzany Chrom W Aerozolu 400 ml

Nowy produkt

Efekt prawdziwego chromu w sprayu

Dostępne 2 opcje:
- prosty chrom w aerozolu
- pełny zestaw chromowanych aerozoli + czarna lakier

Dostawa w 24 - 72 h

Zobacz pełen opis

- +

In Stock38,38 €

Bezpieczna płatność zlogopaiement

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
2 3,38 € Do 6,76 €
3 6,38 € Do 19,14 €
5 10,38 € Do 51,90 €
 
Więcej informacji

LAKIER LUSTRZANY CHROM 

Wersja SPRAY

Nasz lakier z efektem chromu w sprayu jest jedynym produktem który tworzy cienką warstwę lustrzanego aluminium odparowując na twardym i błyszczącym tle. Jakość efektu lustrzanego chromu zależy zasadniczo od twardości i połysku podkładu. Ta bardzo techniczna farba jest zatem farbą w dwóch etapach: baza + chrom

Aerozol z lakierem o efekcie lustrzanego chromu jest ekonomiczny, nie jest toksyczny i nadaje prawdziwy efekt chromu (do 75%) wraz z efektem lustrzanego odbicia: Najlepszym sposobem, aby ocenić jakość tego lakieru jest obejrzenie zdjęć lub wideo dostępnych powyżej lub w zakładce Video

Oczywiście produkt w aerozolu zawiera ten sam lakier chromowy co lakiery profesjonalne w pojemnikach o większej objętości, jest natomiast przeznaczony dla tych osób, które nie dysponują pistoletem do malowania. Profesjonalistom żywo polecamy klasyczną formę lakieru, który daje możliwość lepszej jakości aplikacji i lepszą wydajność z litra.

Zastosowanie: Samochody, dekoracje, design. Możliwym jest malowanie dowolnej powierzchni nakładając uprzednio CZARNY BŁYSZCZĄCY LAKIER jako podkład.   

Skład: Lakier rozpuszczalnikowy

Wydajność: 1 aerozol / między 0,5 i 0,75 m².

 

Sposób nakładania i wskazówki: 

2 etapy

1. CZARNY PODKŁAD

Jako podkład użyć materiału gładkiego, twardego i błyszczącego. Jeżeli nie dysponujemy takim materiałem (Szkło, Plastik...), musimy obowiązkowo zastosować nasz czarny lakier błyszczący (Na tej stronie oferujemy wybór prostego chromowego lakieru lub zestawu do chromowania + czarny podkład).

Jako zamiennik tego czarnego lakieru można użyć dwuskładnikowego lakieru w aerozolu (jeszcze twardszego i jaśniejszego niż czarny lakier)

Podkład pozostaw do wyschnięcia na Minimum 4 dni, 14 dni dla optymalnych rezultatów, w temperaturze pokojowej, tak by był on całkowicie twardy i by rozpuszczalniki mogły odparować. Jakość połysku i twardość tego podkładu jest bardzo ważna, by osiągnąć dobry efekt chromu. Czarny lakier - Powinien być najtwardszy i najgładszy i najbardziej błyszczący z możliwych. Nie należy szlifować ani odtłuszczać. Wystarczy oczyścić z kurzu za pomocą miękkiej, suchej szmatki.  

Podsumowanie aplikacji:
- Złam aerozol
- Nałożyć 1 lub 2 błyszczące warstwy w odstępach 5–10 minut
- pozostawić do wyschnięcia Minimum 4 dni, 14 dni dla optymalnych rezultatów

2.CHROM

Aerozol dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Uregulować dyszę, tak aby osiągnąć cieniutkie warstwy. Nakładać warstwy szybkimi i krótkimi ruchami (4-5 warstw są niezbędne) odczekując od 30 do 60 sekund pomiędzy każdą warstwą.

Uwaga: Ogólnie, a w szczególności w warunkach wilgotnego powietrza lub zimna, należy pomóc przy wysychaniu lakieru: przy pomocy ciepłego powietrza (suszarka) pomiędzy każdą z warstw. Możemy zaobserwować kształtujący się chrom podczas odparowywania. Następnie, należy zostawić do wysuszenia w temperaturze pokojowej na minimum 48 godzin, na jak najdłużej to możliwe (Zobacz film). 

Podsumowanie aplikacji:
- Wstrząsnąć aerozolem
- Nałożyć 5 bardzo cienkich warstw w 2-minutowych odstępach
- pozostawić do wyschnięcia minimum 24 godziny

 

Lakierowanie  chromu musi być wykonywane pistoletem do malowania tak, aby nie zniwelować efektu chromu (obowiązkowo należy zacząć od lakierowania 4-5 bardzo cienkich warstw, pozostawiając każdą z warstw do wyschnięcia na 1-2 minuty. Właśnie od grubości warstw zależeć będzie zachowanie efektu lustrzanego odbicia. Następnie, standardowo, lakierujemy). Jeżeli chcemy pokryć farbę lakierem w aerozolu, należy pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 2 tygodnie.

Możliwym jest dodanie koloru do farby Chrom, nakładając lakier Candy w aerozolu (Zobacz rubrykę CANDY/LAKIER CANDY) 

 

Wytrzymałość: Nie żółknieje. Wytrzymała na wysokie temperatury. Nie traci koloru. Niska odporność na ścieranie, staje się tak odporna jak każdy inny lakier w przypadku zastosowania końcowego lakierowania. 

Lakier Chrom nie lakierowany (mat): Bezbarwny lakier zachowuje w ten sposób całkowity efekt odbicia lustrzanego, nie istnieje żadne ryzyko odpryskiwania lakieru. Lakier bezbarwny zabezpiecza, choć zmniejsza lustrzany efekt (w zależności od umiejętności osoby aplikującej, jak również schnięcialakieru Chrom). Ważne: Nakładanie lakieru w aerozolu utrudnia lakierowanie lakieru Chrom z dobrym wynikiem: Jeżeli pozostawimy przedmiot pomalowany lakierem Chrom na 2 tygodnie, stracimy sporą część efektu lustrzanego. Uwaga: Po lakierowaniu lakieru chrom należy unikać wszelkich zderzeń przedmiotu z tępymi narzędziami, istnieje ryzyko uszkodzenie lakieru lub odklejenie warstw (Lakier + Chrom).

 

Ważne zalecenia: By wzmocnić przyczepność na czarnym błyszczącym podkładzie, jeżeli jest to możliwe, należy aktywować podkład płomieniem gazowym (1 lub 2 szybkie aktywacje płomieniem) zaraz przed aplikacja farby chrom. Tak samo, by ułatwić lakierowanie chromu bez utraty efektu lustrzanego, należy szybko aktywować płomieniem powierzchnię części pomalowaną chromem przez lakierowaniem. 

Ponownie wykonaj chromowanie reflektorów reflektorów:
Metalowa powłoka tworząca odblaskową część wewnątrz układu optycznego reflektora czasami ulega zniszczeniu pod wpływem utleniania lub ciepła. Możliwe jest przywrócenie tego chromu w reflektorach za pomocą dwóch aerozoli: specjalny czarny lakier + aerozol
- przeszlifować obszary do malowania papierem 500, a następnie zamaskować obszary, które mają być chronione.

- Nałóż grubą warstwę farby w sprayu Go Chrome na reflektory i pozostaw do wyschnięcia na 2 godziny.


 
Pliki do pobrania

No customer reviews for the moment.

Write your review

Lakier Lustrzany Chrom W Aerozolu 400 ml

Lakier Lustrzany Chrom W Aerozolu 400 ml

Efekt prawdziwego chromu w sprayu

Dostępne 2 opcje:
- prosty chrom w aerozolu
- pełny zestaw chromowanych aerozoli + czarna lakier

Dostawa w 24 - 72 h

Write your review

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

15 innych produktów w tej samej kategorii:

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

Menu

Top