Nasze kategorie

NIEZBĘDNY

Farby do modeli RC lexan – 29 HIKARI R/C Racing Colours

Nowy produkt

Promocja 15% gratis (69 ml)

Seria lakierów kryjących do modeli sterowanych radiowo
29 graficznych nieprzezroczystych odcieni
Formuła na bazie wody - specjalnie dla LEXAN®.
Gotowa do użycia farba aerografowa
Różne opcje dostawy ekspresowej

Zobacz pełen opis

- +

In Stock7,92 €

Bezpieczna płatność zlogopaiement

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
5 10% Do 3,96 €
20 20% Do 31,68 €
 
Więcej informacji

Farby z serii Hikari RC to wodne formuły akrylowe specjalnie zaprojektowane do modelowania radiowego

Są to bezwonne, bardzo płynne farby, które są specjalnie rozcieńczane do użycia aerografu.

Farby Hikari RC oferują szereg cech, w tym maksymalną przyczepność do Lexan®, doskonałą siłę krycia, wysoką elastyczność i odporność na uderzenia

Przezroczysty korpus z poliwęglanu LEXAN® można pomalować od wewnątrz, aby chronić materiał w przypadku uderzeń lub zarysowań

Gama farb Hikari do modelarstwa sterowanego radiowo składa się z kilku serii (nieprzezroczyste, fluorescencyjne, kameleonowe, pomocnicze)

Ta seria „Racing” dla grafiki składa się z 29 jaskrawych, nieprzezroczystych odcieni, zaprojektowanych do dekoracji modeli wyścigowych RC.

Sprawdź listę kolorów w rozwijanym menu powyżej, a także na karcie kolorów PDF do pobrania na dole strony

Aplikacja farb kryjących serii Racing :

Farby są już rozcieńczone i umożliwiają łatwe natryskiwanie aerografem o dyszy 0,3 lub 0,5 mm.

Można je również spryskać pistoletem.

W przypadku bardzo cienkich aerografów możliwe jest dodatkowe rozcieńczenie wodą lub naszym rozcieńczalnikiem koalescencyjnym HRC101, w maksymalnej proporcji od 5 do 10%. W porównaniu z wodą rozcieńczalnik zapewnia lepszą przyczepność i twardnienie.

Farbę HIKARI R/C można nakładać bezpośrednio na LEXAN. Powierzchnia musi być wolna od tłuszczu, silikonów i zanieczyszczeń. W razie wątpliwości użyj odtłuszczacza. Zaleca się „odladzanie” szarą gąbką ścierną.

Możliwe jest wcześniejsze użycie naszego podkładu Lexan HRC110, aby zapewnić optymalną przyczepność.

Oprócz wyjątkowej przyczepności, farby Hikari RC są niezwykle trwałe i elastyczne, dzięki czemu są odporne na uderzenia, odpryski kamieni i rozwarstwienie.

Aplikację wykonuje się w dwóch do trzech warstwach, aż do uzyskania pełnego krycia. Nie zaleca się nakładania większej grubości niż to konieczne. Im grubsza warstwa farby, tym bardziej prawdopodobne jest pęknięcie po skręceniu lub uderzeniu.

Kolor bazowy, kolory tła 

W sztuce dekoracji na pojazdach sterowanych radiowo i kadłubach Lexan nakłada się warstwy farb, efektów i kolorów. W tej dyscyplinie artystycznej poszczególne etapy są stosowane w odwrotnej kolejności, wewnątrz przezroczystego kadłuba.

Przy nakładaniu mniej lub bardziej przezroczystych farb efektowych, takich jak np. kameleony Hikari R/C, a nawet metalizowanych, kryjące kolory graficzne zawsze są ostatnie, służąc jako kryjące i kryjące tło (czarne lub białe).

Mała wskazówka dla lepszej przyczepności :

Zawsze zalecamy nałożenie bardzo cienkiej warstwy klejącej przed nałożeniem dwóch warstw: kilka cienkich warstw jest lepszych niż jedna lub dwie grube.

Ryzyko rozwarstwienia 

Aby uniknąć rozwarstwienia podczas usuwania maskowania, a także zagwarantować najwyższy poziom przyczepności międzywarstwowej, istnieją dwa sposoby nakładania kolorów na siebie :

Opcja pierwsza : mokro na mokro

Skorzystaj z okresu krycia „mokro na mokro”, tj. w okresie 24 godzin farba pozwala na efekt „gryzienia”, ponieważ nie jest całkowicie przeschnięta i sucha w dotyku. Niemniej jednak po wyschnięciu w dotyku, tj. około 1 godzinie, przyczepność maleje stopniowo, przy kolejnej warstwie, aż do całkowitego zaniku po 48 lub 72 godzinach

Wykonując rysunki i grafiki rzadko możemy sobie pozwolić na nakładanie „mokre na mokre”, ponieważ musimy poświęcić czas na wykonanie masek i przygotowań.

Druga opcja : szlifowanie

Polega to na podjęciu mniejszego ryzyka poprzez umożliwienie, zgodnie z zasadami sztuki, częściowego lub całkowitego wyschnięcia farby, następnie szlifowanie gąbką ścierną przed nałożeniem taśmy maskującej, naklejek lub innych warstw farby.

Gwarancja przyczepności

Farby Hikari R/C zostały poddane szeroko zakrojonym badaniom i testom jakości, szczególnie pod kątem przyczepności do Lexan®, przezroczystego poliwęglanu stosowanego w większości nadwozi modeli sterowanych radiowo.

Kolejna specjalność linii Hikari R/C

Aby uzupełnić swój własny arsenał farb w modelach RC, odkryj nasze farby z efektem perłowym i metalicznym, a także powiązane produkty, takie jak warstwa chroniąca przed paliwem i płynny produkt maskujący.


 
Pliki do pobrania

No customer reviews for the moment.

Write your review

Farby do modeli RC  lexan – 29 HIKARI R/C Racing Colours

Farby do modeli RC lexan – 29 HIKARI R/C Racing Colours

Promocja 15% gratis (69 ml)

Seria lakierów kryjących do modeli sterowanych radiowo
29 graficznych nieprzezroczystych odcieni
Formuła na bazie wody - specjalnie dla LEXAN®.
Gotowa do użycia farba aerografowa
Różne opcje dostawy ekspresowej

Write your review

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

13 innych produktów w tej samej kategorii:

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

Menu

Top