Nasze kategorie

Maszyna do chromowania EXPERT

Nowy produkt

Model systemu chromowania poprzez rozpylanie srebra z 3 zbiornikami 18 L + zbiornik 9 L do obróbki 4m² powierzchni za jednym razem.

Maszyna aktualnie dostępna. Dostawa 24 – 72 h z przewoźnikiem

Produkty sprzedawane są osobno.

Ściągnij broszurę z filmem 12 minut z instrukcją obsługi: PDF, procedura na końcu strony.

Zobacz pełen opis

- +

3 200,00 €

Bezpieczna płatność zlogopaiement
 
Więcej informacji

Mówimy tu o systemie rozpylania srebra, która pozwala na stworzenie efektu chromu 100% na naszej podwarstwie VB110, nałożonej za pomocą pistoletu. Wszystko to pokryte specjalnym lakierem bezbarwnym, oferującym chromowe wykończenie i gwarantuje dobrą przyczepność.

StardustColors rozprowadza 2 nowe opatentowane formuły o wysokiej wydajności:

- Formuła R2S szybka (zawiera formaldehyd) 

- Formuła R5 powolna

Technologie R2S y R5 opatentowane

Produkty metaliczne (formuły R2S i R5) tworzą część technologii opatentowanych w 37 krajach. Jako dystrybutor, STARDUSTCOLORS posiada prawo przyznania swoim klientom, w darmowy sposób, licencję wykorzystania technologii w zamian za zakup Zestawu metalicznego ( Ten współpracownik ma formę umowy licencyjnej, która musi być nam przekazana przed dostarczeniem produktów R2S i R5)

Aby wykonać chromowanie, instrukcje są bardzo proste i specyficzne i są dostępne dla wszystkich bez potrzeby uzyskania szkolenia (zobacz PDF Mieszanki, na końcu strony).

Potrzebne są tylko : maszyna, zestaw produktów, sprężarka powietrza z filtrami powietrza i czysta kabina.

Srebro, działanie w 5 prostych krokach :

1/ Zastosowanie błyszczącego tła (VB110), następnie gotować lub wysuszyć

2/ Zastosowanie środka nawilżającego lub płomienia, aby płyny dobrze się rozprowadziły, a następnie spłukać

3/ Zastosowanie aktywatora aby utworzyć gładką powierzchnię i pozwolić na reakcję, następnie spłukać

4/ Zastosowanie jednoczesne i krzyżowe A ( roztwór azotanu srebra ) i B (reduktor), następnie spłukać i wysuszyć

5/ Lakierowanie za pomocą specjalnego lakieru bezbarwnego niebieskiego (VB110 + niebieski optyczny), następnie wysuszyć

Wszystkie produkty są rozcieńczonymi mieszaninami o niskim stężeniu w dużej objętości destylowanej. Produkty te dostarczane są w kompletnym zestawie. Są łatwe w użyciu i zawierają arkusz mieszanek.

Technika do realizacji błyszczącego chromu na dowolnej powierzchni

System rozpylania 'Expert' pozwala zastosować czysty i błyszczący efekt chromowy na dowolnej powierzchni zagruntowanej (drewno, plastik, metale, włókna, skóra,..) Nazwa chemicznej techniki srebra pochodzi z roztworu srebra (metale szlachetne). Jest niedrogi (20 m² = 800 €, w zależności od srebra) i pozwala na różne możliwości luksusowego środowiska (szampany, perfumy, rzeźby, dekoracje), ale również sprzętu dekoracyjnego do samochodów lub motocykli.

Maszyna do chromowania StardustColors: System ekonomiczny – Produkty i maszyny wyprodukowane we Francji

Zawiera:

- 1 rozpylacz z podwójną dyszą
- 1 rozpylacz plastikowy do wody destylowanej (płukanie)
- 1 rozpylacz plastikowy do aktywatora
- 1 lampa lutownicza
- 3 zbiorniki ze stali nierdzewnej 18 L + 1 zbiornik 9 L
- System do czyszczenia
- Regulacja powietrza do każdego pistoletu
- Frontowa fasada sterująca z przyciskami regulacji i manometru
- Zawory i kanały pneumatyczne
- Nogi i koła
- System do filtracji powietrza koalescencyjnego

*Produkty nie zawarte

Znajdź tutaj nasz zestaw materiałów eksploatacyjnych od 10 m do 20 m

Zaleca się przystosować oczyszczone powietrze dzięki filtrom przeciw wilgoci, tłuszczom i pyłom, znajdujące się prz wyjściu  sprężarki powietrza.

Wszystkie pistolety metalowe o podwójnej dyszyłatwo przystosowują się do maszyny Expert. Sprzęty te są opcjonalne: niektórzy użytkownicy wolą rozpylacze, a inni pistolety.

Na dole strony można obejrzeć nasz film z instrukcją obsługi trwający 12 minut.

Nasze maszyny EXPERT pozwalają na rozpylanie większego obszaru powierzchni (aż do 4 m² za jednym razem), niż maszyny PRO licząc zbiornik ( dla aktywatora), co więcej 4 manometry do regulacji każdej części płynu. Wszystko to w mobilnej i solidnej strukturze.

Nasze maszyny posiadają 1 rok gwarancji. Każda część jest dostępna i może zostać wysłana w 24 h. Wszystkie składniki maszyny Pro są wysokiej jakości, ekonomiczne i łatwe do zmieniania w «clips».


PRODUKTY, ICH KOSZT I WYDAJNOŚĆ 

Wszystkie produkty oferowane są w skoncentrowanej wersji i używane są jako roztwór rozpuszczalny (2 – 5 %) w wodzie destylowanej.
Są bardzo skoncentrowane i bardzo ekonomiczne :
Kompletny zestaw zawiera podkład, bezbarwny lakier, utwardzacz, rozpuszczalnik, co więcej chemiczne produkty skoncentrowane. Pokrywa 20*. Wydajność może wahać się w zależności od techniki zastosowania i przede wszystkim, od temperatury: mi większa jest temperatura, bardziej reaktywne są produkty. Wszystkie produkty są dostępne w częściach tutaj.

Produkty należy przechowywać ostrożnie, chodzi o roztwory chemiczne, delikatne na światło i na promienie UV, na powietrze (utlenianie), na zanieczyszczenia i na jonizację w kontakcie. Wynik końcowy zależy w szczególności od dobrego użytku i konserwacji produktów, co więcej od ostrożności i od warunków czyszczenia ( warsztat, maszyna, nośnik).


Format maszyny EXPERT pozwala na wygodne i szybkie obchodzenie się z dowolnym rozmiarem, nawet do 4 m². Złożony jest z bloku, który można przemieszczać po warsztacie lub po kabinie do malowania, dzięki posiadaniu kół. Zawiera większy zbiornik, który przystosowuje się do większej objętości pracy i systemie czyszczenia do pistoletu.

JAK PRZYGOTOWAĆ WARSZTAT ?

Zaleca się posiadanie kabiny do malowania aby:
- pomalować podwarstwę i bezbarwny lakier, które muszą być idealnie błyszczące i nie posiadać kurzu ani pyłów.
- rozprowadzić aerozole farby i bezbarwnego lakieru i opary płynnych produktów zawierających amoniak.
Zbiornik retencyjny umieścić pod częściami, które będziemy malować i w taki sposób zebrać używaną wodę.

Do uzyskania reakcji chemicznej srebra dobrej jakości, zaleca się pracować w warunkach temperatury powietrza > 20°C (w warsztacie), wody (zamiast mieszanki) i powierzchni (części na której zastosujemy chromowanie). Przy temperaturze niższej jak 20°C reakcja dość się zwolni i wynik nie będzie odpowiedni. Im wyższa będzie temperatura, tym bardziej odpowiedni będzie wynik i bardziej zoptymalizowane będzie zużycie. Należy unikać różnic temperatur pomiędzy roztworami płynnymi, nośnikami i powietrzem.

Ważne jest posiadanie urządzenia obrotowego, aby części które będziemy chromować, mogły się obracać, a także mocowań, do zawieszenia części do chromowania.

PROCEDURA NIE TOKSYCZNA

Oprócz farb podwarstwy i bezbarwnego lakieru, które zawierają rozpuszczalniki i są łatwopalne, różne płyny do rozpylania są na bazie wody. Nie używają ani nie wydalają metali ciężkich ( takich jak chrom 6, toksyczny i rakotwórczy, który używany jest w chromowanych łazienkach).

Jednakże, jest obowiązkowe przestrzeganie wskazówek bezpieczeństwa ( używanie rękawiczek, okularów i masek ochronnych) podczas mieszania i stosowania.
Tutaj znajdziesz naszą
wodę destylowaną ultra czystą.

ZALETY I NIEDOGODNOŚCI TEGO PROCESU «EFEKTU CHROMOWANIA»

1- Możliwa jest realizacja efektu chromu na dowolnym obiekcie lub materiale (nawet nie przewodzącym), od momentu w jakim stosuje się podkład i maluje się specjalną bazą dwuskładnikową. Plastik, drewno, beton, skóra, karton,... Można stosować na wszystkim.
2 – Procedura ta jest ekonomiczna w porównaniu z innymi metodami chromowania galwanicznego lub z efektami chromowania PLV czy Sputtering pusty.
3- Procedura STARDUST jest szybka z kompletnym wykończeniem w 6h od podwarstwy aż do bezbarwnego lakieru.

4- Gwarantowana przyczepność : w porównaniu z innymi, powtarzającymi się ofertami StardustColors oferuje podkład (VB110) i bezbarwny lakier który stwarza nieosiągalny zestaw i całkowitą gwarancję przyczepności, bez żadnej techniki przypalania. Produkty zostały wypróbowane (CROSS HATCH TEST) po 24 godzinnym zanurzeniu w wodzie, razem z bardzo mocnym klejem bez możliwości odczepienia się.

DELIKATNOŚĆ I OCHRONA UV

Proces jest tylko dekoracyjny i w żadnym wypadku udaje uzyskać wytrzymałość i długość trwania chromu, ani jego czystość.
Srebrzenie oferuje efekt chromu o ograniczonym czasie trwania na zewnątrz przez kilka lat.
Aby chronić chrom i zwiększyć jego długowieczność, istnieją niektóre proste i skuteczne rozwiązania :

  1. Zastosować maksymalną ilość warstw bezbarwnego lakieru przeciw UV.

  2. Użyć maksymalną ilość warstw każdego rodzaju bezbarwnego lakieru samochodowego z dodatkiem przeciw UV zawartym w zestawie.

  3. Zastosować ochronę nanoceramiczną( zawierającym moc blokującą i absorbującą promienie UV)

Co więcej, ważne jest aby srebro było całkowicie wodoodporne dzięki bezbarwnemu lakierowi, ponieważ pojawienie się wilgotności sprowokuje zżółknięcie.

ZASTOSOWANIE I MOŻLIWE UŻYCIE
Rzeźby, pojemniki (perfumy), szkło (szampany), sprzęt i części samochodowe, meblem lustra, projekty i inne obiekty...

W JAKI SPOSÓB WYKONUJE SIĘ CHROMOWANIE ?

W streszczeniu, po pracy przygotowawczej i nałożeniu podkładu na części, stosuje się podwarstwę, która musi być błyszcząca, twarda i idealnie sucha (gotowanie 60°C 3 h, 80°C 2 h, 150°C 30 min lub od 4 do 7 dni przy temperaturze pokojowej) przy pomocy pistoletu konwencjonalnego.

Kontynuując, rozpyla się produkty przez minut, aby stworzyć warstwę srebra. Spłukuje się dobrze wszystko i zostawia do wyschnięcia, aby później zastosować lakierowanie.

Zobacz dokument «PROCEDURA» na czerwono i video, na dole tej strony.

Przestrzegając czas minimalnego schnięcia, można zastosować wszystkie kroki w- godzin, jeśli posiadamy piec.

TRUDNE?
Jeśli chodzi o podwarstwę i lakierowanie, potrzebna jest minimalna kontrola przy malowaniu pistoletem i przygotowaniu nośnika.

Rozpylanie produktów, jest bardzo łatwe, dzięki skuteczności i elastyczności dwóch nowych formuł.

Pomoc techniczna StardustColors pomaga i odpowiada na wszystkie twoje pytania. 

PODKŁADY, BEZBARWNE LAKIERY I PRODUKTY SKONCENTROWANE
Produkty sprzedawane są osobno, w zestawach, w produktach skoncentrowanych, które dodawane są do wody destylowanej bardzo czystej.


BARWNIKI

Chrom koloru ZŁOTEGO, CZERWONEGO, ZIELONEGO, BRĄZOWEGO....uzyskuje się bardzo łatwo dodając naszych Candy skoncentrowanych do bezbarwnego lakieru.

W sprawie zbieżności strumieni natryskowych :

Produkty A i B rozpylają się osobno i znajdują się w punkcie zbieżności. Tak więc mieszają się. Ważne jest, aby produkty zmieszały się zanim wejdą w kontakt z powierzchnią danego kawałka.

W sprawie pistoletów lub rozpylaczy:

Pistolety z podwójną dyszą mają zalety (atomizują lepiej płyny i zużywają mniej) jak i wady (są trudne w ustawieniu i nie mają wystarczającej mocy do malowania dużych części). Co więcej, są bardzo drogie (od 200 do 1500 €).

Rozpylacze mają przede wszystkim zalety (mocna wydajność, ekonomiczne, bez potrzeby ustawiania).


W sprawie czystości pistoletów

Do czyszczenia zbiorników i pistoletów, bardzo dobrze sprawdzają się woda i chlor. Aby odnowić całkowicie brudne części, trzeba zastosować


 
Pliki do pobrania
KIT 10 ET 20

KIT 10 ET 20

PROCEDURA CHROME V6

PROCEDURA CHROME V6

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

Menu

Top